Animal Show

Pies, który lata samolotem…

Chcecie podróżować samolotem ze swoim czworonogim przyjacielem? Nic nie stoi na przeszkodzie. Co więcej, lotniska tworzą udogodnienia aby loty ze zwierzętami były jeszcze bardziej przystępne.

Pierwszym lotniskiem w Polsce, który może się pochwalić wybiegiem dla psów jest Kraków Airport w Balicach. Wybieg dostępy dla zwierząt udających się w podróż, a także dla tych, które przyjechały przywitać się lub pożegnać z podróżnymi.

Na wybiegu dla psów należącym do krakowskiego lotniska znajdują się kosz z woreczkami na psie odchody, źródło wody – samouzupełniające się poidło, płotki oraz pochylnia do zabawy. Na wiosnę planowana jest rozbudowa wyposażenia wybiegu.

 

Fot. Airport Kraków

 

Z usług krakowskiego portu lotniczego skorzystało we wrześniu 2016 roku 95 zwierząt, dając 13% wzrost w stosunku do miesiąca go poprzedzającego. Potrzeby podróżnych znalazły swój wydźwięk i krakowski port zareagował świetną inicjatywą, którą również doceniamy.

Wybieg zlokalizowany jest obok parkingu terenowego i terminalu. Korzystanie z wybiegu jest nieodpłatne, czynny jest przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Źródło:
krakowairport.pl: Warunki przewozu zwierząt w Kraków Airport
lovekrakow.pl: Przelot z psem z Kraków Airport – od kuchni