Animal Show

ANIMAL SHOW 2017 – PODSUMOWANIE

Dziękujemy wszystkim; hodowcom, firmom, zwierzakom i oczywiście odwiedzającym. Niezmiernie nam miło, że wszyscy spotkaliśmy się w jednym miejscu, by podziwiać zwierzęta, a także by pomóc tym, które tego potrzebują. Naszą wystawę odwiedziło kilkanaście tysięcy miłośników zwierząt w każdym wieku. Gościliśmy najlepsze hodowle z całej Polski. Tegoroczna wystawa wzbogaciła wszystkich obecnych o nowe doświadczenia oraz otworzyła nowe możliwości współpracy między sobą. Pragniemy zaznaczyć, że wszystkie nasze działania były skierowane na połączenie świata ludzi i zwierząt. Zadbaliśmy o świetną atmosferę, którą było widać na uśmiechniętych twarzach, zarówno odwiedzających jak i wystawców. O tym, że udało się nam stworzyć coś niesamowite utwierdzają nas liczne podziękowania, pozytywne opinie od wszystkich w tym dziennikarzy, blogerów, youtuberów. Jest to motywujące, ponieważ włożyliśmy w to wiele pracy, energii oraz serca.

Podczas wystawy odwiedzający mogli wiele dowiedzieć na temat zwierząt od hodowców, prelegentów i ekspertów. Stowarzyszenia i fundacje służyły pomocą przy adopcjach psów, kotów, a nawet fretek.

fot. Monika Małek

 

Na wystawie gościliśmy kilkadziesiąt ras psów zrzeszonych w Związku Kynologicznego w Polsce. Były to zarówno wielkie Bernardyny oraz drobne Chihuahua. Nie zabrakło uroczych Maltańczyków i postawnych Amerykańskich Staffordshire Terrierów. O poszczególnych rasach opowiadali hodowcy podczas pokazu ZKwP na głównym ringu wystawy.

 

fot. Krzysztof Kuś

 

 

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również absolutna nowość:
Kraina Motyli, w której mogliście stanąć pośród kilkudziesięciu przepięknych motyli oraz zrobić z zdjęcia z kolorowymi okazami na dłoni, ramieniu, czy głowie.

 

fot. Jan Ulicki

 

 

Strefa Terrarystyczna, o którą zadbały Polskie Targi Terrarystyczne, zachwycała niespotykanymi na co dzień zwierzętami takimi jak węże, jaszczurki, pająki, żółwie, skorpiony, modliszki, patyczaki, świerszcze, chrabąszcze i ogromne mrówki.

fot. Krzysztof Kuś

 

 

Jako pierwsi w Polsce w tym roku zaprezentowaliśmy na wystawie zoologicznej ptaki. Na Animal Show można było zobaczyć egzotyczne papugi, kruki, ozdobne gołębie, łabędzie, gęsi, kaczki, kury, koguty, pawie oraz wiele innych.

 

fot. Monika Małek

Strefa Akwarystyczna wzbudzała podziw pięknymi rybami południowoamerykańskimi.
Hodowcy chętnie dzielili się wiedzą na temat ich hodowli oraz pielęgnacji.

 

 

 

fot. Monika Małek

Podczas Animal Show najmłodsi uczestnicy mogli korzystać z różnych atrakcji, takich jak Strefa Animacji, Strefa Edukacji, a także przejażdżki na koniach i kucach. Chętnych nie brakowało.

 

 

fot. Monika Małek

 

 

 

Bohaterami Animal Show były również cudowne koty, słodkie świnki morskie, intrygująca lotopałanka, zjawiskowe alpaki, skoczne wiewiórki, urocze fretki, olbrzymie króliki, wesołe jeże pigmejskie.

 

fot. Monika Małek

 

Liczne prelekcje i pokazy przybliżyły wszystkim odwiedzającym zasady obcowania ze zwierzętami, a także jak zwierzęta pomagają ludziom w życiu codziennym oraz w sytuacjach zagrożenia.

 

 

 

 

Mamy nadzieję, że dołączycie do Animal Show również w przyszłym roku, które odbędzie się 14-15 kwietnia 2018 r.