Animal Show

Animal Show 2016 – Dziękujemy!

Wystawa Animal Show 2016 zakończona!
Po raz kolejny Animal Show wraz ze zwierzętami opanowało Kraków.

Animal_show-611

Dziękujemy hodowcom, wystawcom oraz odwiedzającym za wspólnie spędzony czas, wyjątkową atmosferę oraz tak liczne przybycie.
Mamy nadzieję, że tegoroczna wystawa wzbogaciła wszystkich obecnych o nowe doświadczenia i informacje. Widząc rozradowane buzie dzieci na widok zwierząt – jesteśmy przekonani, że warto na chwilę odejść od komputera i obcować bliżej z naturą.

Animal_show-576Animal_show-624Animal_show-618

Animal_show-510Animal_show-524Animal_show-261

W tym roku, po raz pierwszy, mieliśmy możliwość poznania podwodnego świata ryb, a także koralowców. Ogromne wrażenie zrobiły barwne dyskowce, którym dzieci przyglądały się z nosem niemalże przyklejonym do akwarium, a dzięki relacji Pana Andrzeja zgłębiliśmy trochę ich świat.

Animal_show-282Animal_show-279Animal_show-276

Każdy odwiedzający mógł także wziąć udział w przygotowanych pokazach oraz pogadankach prowadzonych przez specjalistów. Dzieci szczególnie chętnie brały udział w zajęciach dogoterapii. Dużym uznaniem cieszył się także pokaz tresury psów ze specjalnie przeszkolonymi dobermanami.
Ponadto mieliśmy możliwość poznania  technik strzyżenia zwierząt, odkrycia tajemnic świata roślin owadożernych, czy posłuchania ciekawego wykładu na temat żółwi. W tym roku pojawiły się także Panie z Gabinetu Rehabilitacyjnego, które opowiedziały o tym, jak wspomóc kondycję zwierzęcia odpowiednimi ćwiczeniami. Podobnych porad udzielali wszyscy wystawcy oraz hodowcy na swoich stoiskach.

Animal_show-599Animal_show-595Animal_show-542

Animal_show-552Animal_show-307

Podczas wystawy poznaliśmy nowe rasy psów, a także łamaliśmy stereotypy na temat tych, które potocznie uważane są za groźne i niebezpieczne. Odwiedzający mogli je głaskać, a niejednokrotnie nawet przytulać. Jak widać na zdjęciach… nawet psy mają rozradowane buzie.

Animal_show-207Animal_show-161Animal_show-130

Wśród zwierząt pojawiły się także ogromne węże, z którymi można było się fotografować, barwne i rozkrzyczane papugi, a nawet wiewiórki! Spotkać można było urocze króliczki… oraz ogromne króliki, gekony, agamy, ślimaki, drzewołazy, golutkie i owłosione świnki morskie, chomik, szynszyl, egzotyczne ptaki, regionalne kury i koguty, pawie, rozmruczane koty oraz wiele, wiele innych gatunków i ras.

Animal_show-298Animal_show-231Animal_show-223

  Dziękujemy jeszcze raz za tak przyjemną atmosferę, za uśmiechy od ucha do ucha i radość z obcowania z tak cudownymi stworzeniami, jakimi są wszystkie zwierzęta.

Animal_show-44

Zapraszamy za rok!